Święto w Bobrownikach

W 2010 roku w pierwszą niedzielę września odbyło się wyświęcenie cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego w małej przygranicznej wsi Bobrowniki. Już po raz drugi wierni spotkali się w ten dzień na wspólnej modlitwie. W tym roku mija druga rocznica tej podniosłej uroczystości.

Uroczystości rozpoczęły się małym poświęceniem wody, które celebrował ks. Eugeniusz Michalczuk – wikariusz parafii pw. Narodzenia Bogurodzicy w Gródku. Przed Boską Liturgią dziekan dekanatu gródeckiego ks. Jan Jaroszuk, dokonał poświęcenia nowej ikony „Mistycznej Wieczerzy”, którą zakupiono dzięki ofiarom wiernych do nieskończonego jeszcze ikonostasu. Tegorocznemu świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył archimandryta Warsonofiusz (Doroszkiewicz), który wygłosił również bardzo pouczającą homilię. W słowie skierowanym do wszystkich zebranych poruszył on temat fragmentu niedzielnej Ewangelii. W czasie nabożeństw śpiewał chór parafialny pod dyrekcją matuszki Agnieszki Kiszyckiej.

Po Liturgii, przy świątecznym biciu dzwonów wszyscy udali się na procesję wokół świątyni. Na koniec ks. Roman Kiszycki podziękował duchowieństwu, zaproszonym gościom oraz wszystkim wiernym za przybycie i wspólną modlitwę w rocznicę dnia „narodzenia” tej cerkwi.

Niedługo ukaże się galeria z uroczystości.