Z życia parafii…

Wymiana stolarki okiennej.

Po konsultacjach z konserwatorem zabytków zdecydowano, że niezbędna jest kompleksowa wymiana okien w głównej parafialnej świątyni pw. św. ap. Jana Teologa. Dzięki opatrzności Bożej i darczyńcom pod koniec października rozpoczęła się wymiana stolarki okiennej tj. 19 okien. Nowe okna, podobnie jak stare wykonane są z drewna oraz najwyższej jakości podwójnych szyb. Wykonaniem, według specjalnego projektu, zatwierdzonego przez konserwatora zabytków zajęła się pobliska stolarnia. W części ołtarzowe,j tak jak w starych oknach tak i w nowych można zobaczyć kolorowe szybki, specjalnie sprowadzane na zamówienie.

Remont ten, byłby nie możliwy bez wsparcia: Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, Urzędu Gminy w Gródku, sponsorów oraz parafian.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w ukończeniu kolejnego etapu generalnego remontu 150 letniej świątyni.

Spasi Hospodzi!